ЈЕЦА И ЦЕЦА ПАК НА СУД: Ражнатовиќ ќе бара психијатриско вештачење, а Карлеуша ќе и ја е*е мајката

Популаρните пејачки повторно вербално се „закачија“, и тоа преку социјалните мрежи и медиумите Добро е познато дека Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша скоро две децении не разговараат и дека нивниот ладен однос ни после толку години не се подобри. Популарните пејачки повторно вербално се „закачија“, и тоа преку социјалните мрежи и медиумите. Откако Јелена со своите изјави ја обвини Цеца за убиство на Зоран Давидовиќ-Чанде, Ражантовиќ и возврати. - Трпам клевети и лаги. Овој пат ќе се обратам на надлежните органи бидејќи ова веќе нема смисла. Морам да се заштитам себеси, но и моето семејство бидејќи сите сме на удар, не само јас. Размислувам за тоа да побарам психијатриско вештачење бидејќи не верувам дека нормален човек може да каже такви работи - рекла Цеца за „Блиц“. Tek ću da ti jebem mater pic.twitter.com/WgZfwAVoZ1 — Jelena Karleuša
| | веќе видена | слични

Во Ѕвездите на Гранд жирито направи вистински хаос, а посебно внимание привлекоа коментарите на сопругата на Душко Тошиќ. Мора да се случи некој секс, некој крв, некое потење, објасни Јелена Карлеуша на една кандидатка и истакна дека мора да ја удри по задникот за да запамети. Аца Ликас плачеше од смеење додека ја слушаше колешката, а потоа се вмеша и тој. Ти кога би објавила оглас треба да гласи: Барам маж, со добар статус и со бејзбол палка, изјави Аца а Јеца додаде: Само да има бејзбол палка.
| | веќе видена | слични
2 копии

Пејачката Јелена Карлеуша има двајца браќа од вториот брак на нејзиниот татко. Момците се викаат Иван и Никола Карлеуша и во јавноста се појавиле минатата година, кога пејачката правела прослаба по повод 10 годишнина од брак со Душко Тошиќ.
| | веќе видена | слични

Јелена Карлеуша има двајца браќа од вториот брак на нејзиниот татко.Момците се викаат Иван и Никола Карлеуша, a јавноста не знае многу за нив.Сепак момците последен пат со пејачката се појавиле минатата година, кога таа правеше прослаба по повод 10-годишнината од бракот со Душко Тошиќ.
| | веќе видена | слични

Во Истанбул во саботата се мина во знакот на прославата на новата титула на Бешикташ, а се разбира прославата не ја пропушти ниту Јелена Карлеуша. По натпреварот, започна прослава која ќе трае неколку дена, бидејќи е добро познато колку фанатично Турците ги обожаваат своите клубови. Карлеуша не ја пропушти пригодата да го земе во рака пехарот наменет за шампионот, а и да го позајми медалот на Душко и да го стави на вратот.
| | веќе видена | слични

На музичкото снимање Јелена Карлеуша истакна дека благодарение на неа Гранд постигнал успех и дека Саша Поповиќ треба да и биде благодарен. Порано Гранд беше обична дупка. Конечно, откако дојдов јас се подобри и повеќе нема селјаци, изјави Карлеуша и додаде: Сега имате и поп ѕвезди, не само фолк. И да ви кажам нешто, поради што сигурно публиката на Гранд ќе ме мрзи, Гранд ќе биде најголемото собириште на фолк пејачите. И ќе ви останат новокомпонирате поп пејачи, изјави Карлеуша.
| | веќе видена | слични

Фудбалерот Душко Тошиќ има верни обожаватели во Турција, што може јасно да се види на снимката направена по финалниот натпревар на неговиот тим Бешикташ, кој ја прослави новата титула. Имено, додека сопругот на Јелена Карлеуша заминуваше од стадионот, обожавателите го опколиле, поздравувајќи го и сликајќи се со него, а Душко не можел да ја симне насмевката од лицето. Не е ни чудно што предизвикал ваква реакција, земајќи предвид дека постигна гол за својот тим. Прочитајте и: Карлеуша се огласи за „прељубата“ на сопругот
| | веќе видена | слични

Верувале или не, Цеца Ражнатовиќ даде интервју за еден дневен весник во кое отворено зборува за Јелена Карлеуша. „Со години трпам тортура од Јелена Карлеуша, доста е! Размислувам да побарам психијатриско вештачење за таа личност“, изјави Цеца за „Блиц“. Јелена Карлеуша испрати отровна стрела кон Емина Јаховиќ Штом се појави насловната страница на интернет, реагираше и ЈК. Таа ја закачи на својот твитер-профил, коментирајќи: „Дури сега ќе ти ја е*ам мајката!“ Војната меѓу Јелена и Цеца трае точно дваесет години. А изгледа дека ќе трае засекогаш. Прочитајте и: Се крчка тужба: ЈК ѝ порача на Цеца: Марш на полиграф! (ФОТО)
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на турскиот Бешикташ, Дуко Тошиќ ги изненади своите следбеници на Инстаграм со оваа фотографија. Душко не објавува често фотографии на кои е со сопругата Јелена Карлеуша. И кога тоа го прави, тоа се фотографии со нивните ќерки Ника и Атина, а доколку се сами тогаш се прегрнати. Овој пат на своите обожаватели им покажа како изгледа кога со Јелена разменуваат нежности. Јелена пред неколку дена отпатувала во Истанбул, а фотографијата на која страстно се бакнуваат покажува дека поминуваат романтични моменти.
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Бешикташ ја прославија шампионската титула со луда журка на Босфор Фудбалерите на Бешикташ ја прославија шампионската титула со луда журка на Босфор .Десетици бродови со црно-бели знамиња пловеа покрај брегот додека фановите ги отпоздравуваа. Погодувате главна ѕвезда беше сопругата на Душко Тошиќ, пејачката Јелена Карлеуша кој не пропушти прилика за добро селфи со својот сакан.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 285 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 61 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈЕЦА И ЦЕЦА ПАК НА СУД: Ражнатовиќ ќе бара психијатриско вештачење, а Карлеуша ќе и ја е*е мајката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: