Jeep Gladiator доаѓа во Европа со 256 КС


Од почетокот на јули годинава во Русија почна да се продава првиот купе-кросовер на Renault. Renault Arkana засега е достапен само на рускиот пазар и тоа по ...
| | веќе видена | слични

Новата R8 LMS GT2 има низа аеродинамички надградувања, ревидирана шасија и модифицирана верзија на V10 моторот на стандардниот автомобил. Ова претставува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставничкиот дом на САД денеска гласаше со цел да го спречи претседателот Доналд Трамп да почне војна со Иран, освен во случај на самоодбрана. Според ...
сите 213 | | | веќе видена

Сметавме дека е важна политичка порака УНЕСКО да не го стави Охридскиот регион на листата на светско културно наследство во опасност, но и ветер во грб за ...
сите 176 | | | веќе видена

Податоците покажуваат сериозна материјална обесправеност кај 83-94 проценти од ранливите ромски семејства во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), соопшти ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Jeep Gladiator доаѓа во Европа со 256 КС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: