Акционерите на Скопски пазар изненадени од предлог одлуката да се вложи во инвестициски фондови


3 копии

Раководството на Скопски пазар предлага на претстојното акционерско Собрание на фирмата да биде усвоена одлука со која 15 милиони денари (околу 245.000 евра) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемите јавни претпријатија во Велика Британија наскоро можеби ќе мора да го објавуваат јазот во платите меѓу нивните извршни директори и просечниот ...
| | веќе видена | слични

На 14. јуни во суд на обвинителна клупа треба да седнат генералниот директор на АД Скопски пазар Сашо Давитковскии и уште шест други актуелни раководители на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 348 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 352 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 205 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акционерите на Скопски пазар изненадени од предлог одлуката да се вложи во инвестициски фондови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: