Владата се уште без план и пари за кампањата за референдумот


Владата ја донесе одлуката за спроведување на кампањата за референдумот, но се уште не се знаат деталите, туку само дека планот и програмата ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
10 копии
8 копии

Средствата во износ од 80 милиони денари што Владата ги обезбеди за Собранието за кампања за референдумот се за пратениците и политичките субјекти кои се ...
| | веќе видена | слични

 Истакна денеска на прес-конференција владиниот портпарол Миле Бошњаковски. Тој појасни дека Владата на вчерашната седница донела одлука со која го задолжила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија се подготвува за референдумот а прашањето на кое граѓаните ќе треба да се изјаснат е „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на договорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извори во владата односно таканаречени „свиркачи“ сметаат дека писмото на генералниот секретар на владата Драги Рашковски со кое тој бара информација дали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Центарот за регионализам од Нови Сад Александар Попов изјави денеска дека Србија се однесува „спротивно на здравиот разум“ кога е во прашање ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со ...
сите 216 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вчеравечер, од центарот на Виница, ги повика Виничани на 30-ти септември масовно да ја поддржат ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата се уште без план и пари за кампањата за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: