Собранието продолжи со работа - столчињата на опозицијата празни

3 копии
3 копии
11 копии

Собранието ги одложи продолженијата на двете седници кои денеска беа ставени на дневен ред. „Ве известуваме дека Дваесет и втората, Триесет и четвртата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлог-закон за следење на комуникациите во второ читање и Предлог-законот за Оперативно-техничка агенција (ОТА) во второ читање денеска во 13 часот ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со 59 гласови „за“, ниту еден против и воздржан, Собранието на Република Македонија во рамки на 40. седница, го поддржа носењето по скратена постапка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 227 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и понатаму е во центарот на вниманието во сите балкански медиуми преку порно скандалот предизвикан од преписките и порно фотографиите кои што ...
сите 169 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието продолжи со работа - столчињата на опозицијата празни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: