Кои се правилата за рекламирање за референдумот – АВМУ донесе Упатство


5 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги на денешната седница ја донесе нацрт-методологијата за мониторинг на изборното медиумско претставување преку радио и ...
| | веќе видена | слични

Во деловникот на ДИК, на Собранието како овластен предлагач на референдумот, му се дава ексклузивен простор за кампања, а во упатството на Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

Наместо да го регулира прашањето околу медиумскиот простор за кампањата за референдумот, Агенцијата за аудио визуелни медиуми отвори неколку дилеми во врска ...
| | веќе видена | слични

Радијата и телевизииите ќе може да одвојат 9 минути за јавна пропаганда за референдумот, во еден час емитувана програма. Во тој период мора да бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 60 | | | веќе видена

Изјавите на претставниците на власта дека цензусот и не бил така битен за конечниот резултат на претстојниот референдум значат дека политичката борба ќе ...
сите 301 | | | веќе видена

Овен   Ќе успеете да направите промени во вашиот љубовен живот. Во попладневните часови ќе имате прекрасна средба со вашите пријатели. Дајте шанса на секого да ...
сите 53 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се правилата за рекламирање за референдумот – АВМУ донесе Упатство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: