Јавна дебата по предлог Законот за вработување на лица со инвалидност


2 копии

Предлог измените ан Законот за вработување на лица со инвалидност е голем исчекор напред во процесот на интеграција на оваа категорија граѓани, оцени Елена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со законот се предлага квотата на вработени инвaлидизирани лица да изнесува од два до 6 отсто од вкупниот број вработени во зависност од дејноста која ја врши ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Овој закон важи за оние работодавачи кои имаат над 35 лица вработени и со новиот закон ќе мора да вработат едно лице со инвалидитет. Исто така, од ...
| | веќе видена | слични

Работодавачите од јавниот и приватниот сектор кои имаат над 35 вработени мора да вработат едно лице со инвалидност, а работодавачите со повеќе од илјада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 276 | | | веќе видена

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 417 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 242 | | | веќе видена

САД се подготвени да го водат светот, изјави синоќа новоизбраниот американски претседател Џозеф Бајден, претставувајќи го својот дипломатски и национален тим ...
сите 183 | | | веќе видена

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за буџетот за 2021 година и посочи дека во ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавна дебата по предлог Законот за вработување на лица со инвалидност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: