Јави се Хаџимишев!

Топлификација си игра со граѓаните Како што своевремено на Градскиот стадион во Скопје, сега Арена „Филип Втори“, од северната трибина одекнуваше громогласното „јави се јужна“, така сега, на почетокот на грејната сезона, илјадници граѓани завиваат (навиваат) „јави се Хаџимишев“. Сликата се повторува секоја година, без оглед на тоа што се носат разни закони, подзаконски акти и правилници, што се вршат реорганизации и трансформации во фирмата и надвор од неа. И годинешниов почеток ни покажува дека „Топлификација“ не е способна навремено и истовремено да почне да ги грее радијаторите во Скопје. Инаку, „Топлификација“, за да ги избегне директните поплаки од граѓаните, воведе телефонски броеви при што преку СМС-пораки може да се пријави дефектот или немањето парно и воведе интернет-страница каде што може да се информирате каде има и каде нема греење. Сето тоа е само една фарса зашто може да се јавувате цела недела, да пишувате пораки секоја минута, да вртите на дежурните телефони со месеци, а одговор ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изјавите на претставниците на власта дека цензусот и не бил така битен за конечниот резултат на претстојниот референдум значат дека политичката борба ќе ...
сите 109 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јави се Хаџимишев!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: