Културните проекти од градот ќе се селат на периферијата

5 копии

Град Скопје објави јавен повик за сите заинтересирани правни субјекти, и тоа: установи од областа на културата, здруженија на граѓани и фондации, како и други ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Градските власти ги повикуваат сите заинтересирани правни субјекти да аплицираат на распишаниот јавен повик за финансирање проекти и активности од областа на ...
| | веќе видена | слични

Овој повик е  во рамки на проектот „Од центарот кон периферијата: културата како алатка за социјален развој". Јавниот повик е објавен денеска и ќе трае до 5 ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје објави јавен повик за финансирање проекти и активности од областа на културата од интерес на Градот, како дел од проектот „Од центарот кон ...
| | веќе видена | слични

Со цел да се обезбеди деконцентрација и децентрализација на културата од центарот на Скопје кон периферните делови на градот, и при тоа да се прошири за да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 163 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културните проекти од градот ќе се селат на периферијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: