Јапонија: Не е време за дијалог, треба да се изврши притисок врз Пјонгјанг


4 копии

Портпаролот на јапонската Влада, Норио Маријама изјави денеска дека сега не е моментот за дијалог, туку треба да се зголеми притисокот врз Северна Кореја. Тој ...
| | веќе видена | слични

Тој на средбата со претставници на ОН истакна дека „дијалог без дијалог е безначаен“. Според него, Јапонија го разгледува воведувањето на нови санкции против ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Јужна Кореја и предложи на Северна Кореја преговори за намалува на тензиите на границата и обновување на средбите на разделените семејства. Јужнокорејското ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Северна Кореја продолжува со зголемувањето на својот нуклеарен арсенал и покрај силниот меѓународен притисок, а според последните термални фотографии, режимот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 224 | | | веќе видена

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јапонија: Не е време за дијалог, треба да се изврши притисок врз Пјонгјанг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: