За првпат ќе се сретнат семејства од Јужна и Северна Кореја раздвоени од војната


Група повозрасни државјани на Јужна Кореја пристигнаа во Северна Кореја за да се сретнат со роднините кои поради војната не се виделе повеќе од 60 години. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Северна Кореја го привела јапонскиот турист Томојуки Сугимото под обвинение дека го прекршил законот за време на неговата посета на таа земја, поради што треба ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јужна Кореја изрази жалење поради одлуката на американскиот претседател, Доналд Трамп, да ја откаже посетата на државниот секретар Мајк Помпео на Северна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп потврди во петокот дека ја откажал планираната посета на државниот секретар Мајк Помпео на Северна Кореја, бидејќи „не ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 411 | | | веќе видена

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски од ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 148 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена

Шефот на црногорската дипломатија Срѓан Дармановиќ изјави дека во случајот со поранешниот македонски премиер Никола Груевски, Црна Гора постапувала како и со ...
сите 291 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За првпат ќе се сретнат семејства од Јужна и Северна Кореја раздвоени од војната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: