На жителите во еден дел од градот кај Фукушима им е дозволено да се вратат во домовите


4 копии

Во некои делови во еден од двата града во близина на нуклеарната електрана Фукушима во Јапонија, дозволено им е на населението да се вратат после деталната ...
| | веќе видена | слични

Со помош на опрема со далечинско управување , екслертите имаат намера да ги извлечат нуклеарните шипки , односно стаповите од реакторот број три. Се очекува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Операторот на јапонската нуклеарна централа Фукушима почна да го отстранува нуклеарното гориво од еден од реакторите кој се стопи по катастрофалниот земјотрес ...
| | веќе видена | слични

Дојде првиот трејлер за мини серијата "Чернобил" која ја пренесува историската приказна за нуклеарната несреќа во 1986-та година. Серијата ги следи настаните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јапонските власти им дозволија враќање во нивните домови на жителите на дел од градот Окума, што се наоѓа во близина на нуклеарната централа „Фукушима“, која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ситуацијата меѓу САД и Иран продолжува да се вжештува. Договор нема на повидок. И покрај тоа, експертите се согласни: двете страни сакаат да избегнат воена ...
сите 132 | | | веќе видена

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 70 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На жителите во еден дел од градот кај Фукушима им е дозволено да се вратат во домовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: