Јапонци си направија домашно кино од картонска кутија


Јапонија е позната по генијални идеи и трендови кои ги создаваат жителите на оваа планета со брзина на светлината. Еден новитет кој ни доаѓа од оваа земја е приватно кино од картонска кутија. Веројатно илјада пати сте сакале да гледате филм на таблетот или на мобилниот телефон, но тоа не било едноставно, затоа што се заморуваат рацете. Јапонците размислиле и сфатиле дека за да го избегнат овој проблем потребни им се само картонска кутија, селотејп и перница.
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 155 | | | веќе видена

За две недели јавноста ќе добие одговори за бегството на екс премиерот кој веќе два дена по ред слободно се движи низ главниот град на Унгарија. Ова го вети ...
сите 125 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 157 | | | веќе видена

Пред повеќе од 6 месеци точно овдека на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија излезе масовно, ...
сите 134 | | | веќе видена

Грчки владини извори за за „Скај“ и „Катимерини“ објавија дека со клучниот член од Уставот со кој македонското малцинство се перцепира како дијаспора, Скопје ...
сите 295 | | | веќе видена

„Некој знаел дека ќе се случи она што се случи на 27 април и не беше присутен. Немаше друга причина одредени претседатели на политички партии да не бидат ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јапонци си направија домашно кино од картонска кутија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: