„Тенк“ продолжи со изведување пишани докази


4 копии
3 копии
7 копии
5 копии

На поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, ќе ѝ се суди одвоено за случајот „Тенк“, кој се однесува на набавката на луксузниот ...
| | веќе видена | слични

Нејзината одбрана го оправда нејзиното отсуство со лекарска потврда за ризична бременост. По увидот во лекарското уверение од страна на СЈО, специјалните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешната министерка Гордана Јанкулоска не се појави на денешното рочиште за случајот „Тенк“, за набавката на луксузниот Мерцедес. Одбраната го оправда ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ во врска со набавката на луксузниот мерцедес. ...
| | веќе видена | слични

Обвинетата Гордана Јанкулоска не дојде на денешното судење за предметот на СЈО „Тенк“ за набавката на луксузниот мерцедес оти има ризична бременост, за што ...
| | веќе видена | слични
4 копии
16 копии
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тенк“ продолжи со изведување пишани докази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: