Главна расправа за „Титаник“ закажана за 31 мај


4 копии

Главната расправа за предметот „Титаник“ на СЈО e закажана за 31 мај. Во предметот обвиненти се поранешниот премиер Никола Груевски и поранешните функционери ...
| | веќе видена | слични

До Гинекологија од скопска единица пристигнало писмото за да се изврши дополнителен преглед за здравствената состојба на екс- министерката за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Викторија Јовановска, директорка на Клиниката за гинекологија(ГАК) изјави за „Независен“ дека досега не е стигнато барање од судот по кое гинеколозите би ...
| | веќе видена | слични

До ГАК досега не е стигнато барање од судот по кое гинеколозите би утврдувале во кој месец од бременоста е Гордана Јанкулоска, поранешната министерка за ...
| | веќе видена | слични

Сите документи од бременоста на Гордана Јанкулоска утре ќе бидат предадени на судијката Добрила Кацарска. На барање на СЈО стручно лице ќе ги преиспитува и ...
| | веќе видена | слични

Министерката за правда Рената Десковска и Мила Царовска, министерката за труд и социјална работа, двете надлежни министерки молчат и не коментираат по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерката на ПЕП21 и директорка на Агенцијата за вработување на Република Македонија, Билјана Јовановска, на Фејсбук ја потсети поранешната министерка Гордана ...
| | веќе видена | слични

„Се најубаво посакувам за нејзиното дете. Но жалам, не можам да жалам. Простете, но никогаш нема да простам. Јанкулоска, кога со Протуѓер договараше да ги ...
| | веќе видена | слични

Екс-министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска преку отворено писмо им се обрати на министерките Рената Дескоска и Мила Царовска, барајќи заштита на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 184 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија се спремни да дозволат кратко одложување на датумот за излегување на Велика Британија од Унијата доколку британскиот Парламент ...
сите 202 | | | веќе видена

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 171 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 275 | | | веќе видена

Српскиот суд ослободи две лица кои во саботата влегоа во зградата на РТС, а претседателот Вучиќ најави и дека ќе ги амнестира експресно осудените кои се судени ...
сите 220 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Главна расправа за „Титаник“ закажана за 31 мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: