Стратегот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон е на добар пат да го засили тимот со ангажман на асот на Астон Вила, Ешли Јанг кој блесна за својот тим во изминативе неколку сезони. Ешли Јанг ги усогласил персоналните барања со клубот, при што двата клуба се согласиле за откупување на договорот на напаѓачот за сума од 17 милиони евра. Се очекува напаѓачот во текот на денот да ги помине медицинските прегледи по што и официјално ќе биде најавен како најново засилување за нападот на "Црвените Ѓаволи". Ешли Јанг одлично се снаоѓа по крилните и централната позиција во нападот и се очекува да биде одличен партнер на Вејн Руни.
| | веќе видена | слични

Новото засилување на Манчестер Јунајтед - Ешли Јанг, зборуваше за прв пат пред клупската телевизија на „црвените ѓаволи“. Англискиот репрезентативец е категоричен дека немало начин да ја одбие понудата на еден од најголемите клубови во светот. „Ќе се обидам да му помогнам на тимот да ја освои титула број 20 на Англија. Како дете секогаш сонував да играм за некој од најголемите клубови во светот. Не можев да ја пропуштам можноста да играм за еден од најголемите тимов.“ - изјави Ешли Јанг. 25-годишниот Јанг премина во Манчестер Јунајтед од Астон Вила. За тимот од Бирмингем тој има 193 натпревари во кои постигнал 30 гола.
| | веќе видена | слични

Ешли Јанг и официјално од синоќа е нов член на Манчестер Јунајтед, со тимот од Олд Трафорд англискиот репрезентативен бек потпиша петгодишен договор. 25 годишниот Јанг по четири сезони ја напушта Астон Вила и се сели во Манчестер за трансфер вреден околу 19 милиони евра. По Фил Џонс, Ешли Јанг е второто засилување за европскиот вицешампион во летниот преоден рок, до крајот на летната фудбалска берза менаџерот на Јунајтед се очекува да го реши и прашањето на нов голман. Засега најсериозен кандидат за заменик на веќе легендарниот Ван Дер Сар е голманот на Атлетико Мадрид, Давид де Геа./www.kanal5.com.mk
| | веќе видена | слични

Англискиот фудбалски репрезентативец Ешли Јанг за сума од 20 милиони евра премина од Астон вила во Манчестер јунајтед, со кој потпиша договор во траење од пет години Тој може да игра на крилните позиции, како и веднаш зад напаѓачите, а за англиската репрезентација на 15 настапи има два постигнати гола. Јанг е второ засилување за англискиот шампион, по стоперот Фил Џонс, кој претходно дојде од Блекбурн, а летово се очекува да дојде и шпанскиот голман Давид Де Геа.
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед го комплетираше трансферот на Ешли Јанг од Астон Вила. Репрезентативецот на Англија, се обврза на пет годишен договор со “црвените ѓаволи“. Ешли Јанг е второ засилување на “црвените ѓаволи“ по дефанзивецот од Блекбурн, Фил Џонс. Трансферот во Манчестер Јунатед е остварување на сонот од мали нозе. Ќе се ставам на располагање и ќе помогнам да ја освоиме 20-та титула во Премиер Лигата - потенцира Ешли Јанг. Мх.П.
| | веќе видена | слични

Одличниот играч за врска Ешли Јанг и официјално е преставен како најнова аквизиција на шампионот на Премиер лигата, Манчестер Јунајтед. Англискиот репрезентативец од редовите на Астон Вила потпиша петгодишен договор кој му гарантира неделна заработувачка од 130.000 фунти, а "црвените ѓаволи" мораа да го исплатат побараното обесштетување од 20 милиони фунти. Така, 25-годишниот Јанг по четири години го напушти Бирмингем. - На големо задоволство Манчестер Јунајтед соопштува дека е постигнат договор со Астон Вила и дека е комплетиран трансферот на Ешли Јанг. Фудбалерот успешно ги мина задолжителните лекарски прегледи и потпиша 5-годишен договор, стоеше во клупското соопштение. Јанг, по Фил Џонсон, е второто засилување на Манчестер Јунајтед ова лето, а менаџерот Алекс Фергусон до крајот на преодниов рок мора да го реши и прашањето за голман. Засега најсериозен кандидат да го замени Едвин ван дер Сар, е чуварот на мрежата на шпанскиот Алетико (Мадрид), Давид де Геа.
| | веќе видена | слични

Според информациите кои пристигнуваат од Островот, МанчестеР Јунајтед е подготвен да се откаже од услугите на Португалецот Нани доколку на "Олд Трафорд" стигне доволно добра понуда. Причина поради која Сер Алекс Фергусон е подготвен да се одрече од услугите на Нани е фактот дека Португалецот веќе го загуби местото во тимот, односно Антонио Валенсија место него влезе во првите 11, а откако вчера "црвените ѓаволи" го ангажираа и Ешли Јанг, најдобриот играч н тимот во изборот на соиграчите стана вишок. Неодамна се појави и веста дека Нани би можел да се пресели во Интер во склоп на трансферот според кој Весли Снајдер би го засилил Манчестер Јунајтед.
| | веќе видена | слични

Интернационалецот од Јужна Кореја, Парк Џи Сунг вели дека сака да остане во Манчестер Јунајтед 30 годишниот Парк Џи Сунг минатата недела беше цитиран како вели дека постои можност да замине од Олд Трафорд и да ја заврши кариерата во друг клуб. Тоа придонесе медиумите да шпекулираат за иднината на интернационалецот од Јужна Кореја, особено откако ’Црвените Ѓаволи’ го договорија трансферот на Ешли Јанг. Но фудбалерот од средниот ред сега ги отфрли гласините и нагласи дека сака да остане во Манчестер Јунајтед. “Ќе ми биде чест да продолжам да играм за ’Црвените Ѓаволи’.” – рече Парк, кој се пресели на Олд Трафорд од ПСВ во 2005. “Нема да кажам ништо за трансфер шпекулациите – едноставно сакам да останам во Манчестер Јунајтед.” “Како фудбалер од Азија, чест ми е што играм за најголемиот клуб во светот. Јас и и моите соиграчи сакаме да ја освоиме 20та титула на Јунајтед во Премиер Лигата.”
| | веќе видена | слични

„Црвените ѓаволи“ во своите редови го донесоа играчот од средниот ред на Астон Вила, 25 годишниот Ешли Јанг. Англичанецот потпиша договор вреден 17 милиони фунти. Актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед, официјално потврди дека е потпишан договор со фудбалерот на Астон Вила, Ешли Јанг. Младиот фудбалер ги помина лекарските прегледи на Олд Трафорд и стана второто засилување за „црвените ѓаволи“. Пред него, Алекс Фергусон во своите редови го донесе 19 годишниот Фил Џонс од Блекбурн. Јанг ја започна кариерата во Ватфорд, а во 2007-та година премина во Астон Вила каде одигра 193 натпревари. Минатата сезона во Премиер Лигата постигна седум голови и осум асистенции за клубот од Бирмингем. Црномурестиот фудбалер има одиграно 12 натпревари за Англиската репрезентација, а според извештаите на островските медуими, Јунајтед за него платил 17 милиони фунти. A.M | бркај работа
| | веќе видена | слични
2 копии

Досегашниот крилен напаѓач на Астон вила, Ешли Јанг потпиша петгодишен договор со англискиот фудбалски шампион Манчестер јунајтед. Дваесет ипет-годишниот Ешли Јанг со доаѓањето на „Олд Трафорд“ ќе заработува околу 120 илјади евра неделно, што е речиси двојно од неговата досегашна плата. Астон вила ќе добие 17 милиони евра отштета за својот најдобар играч минатата сезона. Јанг е второ засилување за Манчестер јунајтед летово, откако претходно од Блекбурн дојде бекот Фил Џонс. Ешли Јанг својата фудбалска кариера ја започна во Ватфорд во 2002 година, а пет години подоцна се пресели во Астон вила. За англиската репрезентација има одиграно 15 натпревари на кои постигна два погодока.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 604 | | | веќе видена

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 214 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

20M за Ешли Јанг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: