Јанева: Приоритет ми е тимот, во него ќе има квалитетни кадри

„Имам темелен концепт како ќе изгледа мојот тим. Тоа во овој момент ми е приоритет. Во тоа ме поддржуваат сите политички и меѓународни фактори. Се знае кои се критериумите. Обвинителската работа е како занает и во него ќе членуваат квалитетни кадри.“ Вака новоизбраната специјална обвинителка Катица Јанева за „Утрински весник“ го објаснува почетокот на својот прв работен ден на новата позиција. Јанева не открива дали е веќе во преговори со дел од нејзините колеги од фелата, од чии редови ќе треба да го избере тимот обвинители и какво е расположението кај нив за да се вклучат во овој особено важен процес во земјава.
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 455 | | | веќе видена

Кралот на народната музика, кој што загина во сообраќајна несреќа во германија, беше австриски осигуреник, а неговата сопруга од осигурителната компанија ќе ...
сите 285 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 222 | | | веќе видена

Ако Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат со академик Изет Зеќири како ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанева: Приоритет ми е тимот, во него ќе има квалитетни кадри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: