Јанева: Мијалков не бил таргет на прислушување, тој ја дал наредбата


Сашо Мијалов, еден од обвинетите во случајот „Таргет – Тврдина“, не бил цел на прислушување, туку додека бил директор на УБК по негова наредба се прислушувало, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во Кривичнот суд, во првиот дел од денешното рочиште за случајот „Таргет – Тврдина“, обвинетиот Сашо Мијалков вкрстено го испрашуваше сведокот Звонко Костовски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, денеска во судницата во Кривичниот суд го испрашува сведокот Звонко Костовски во случајот „Таргет-Тврдина“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Звонко Костовски, еден од вработените во УБК кои наводни ги открија „бомбите“ денеска во Кривичниот суд продолжи да сведочи во случајот за масовното ...
| | веќе видена | слични

 Тој денеска одговараше на прашањата на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков.. Рековте дека Горан Грујевски и Сашо Мијалков имале компјутер преку кој ...
| | веќе видена | слични

Мијалков го потсети сведокот дека израелска фирма во неговата канцеларија им презентирала т.н. тактичка опрема за прислушување и оти тогаш Израелците поставиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Сашо Мијалков, ексшефот на УБК, го праша сведокот Звонко Костовски во случајот „Таргет – Тврдина”, дали знае дека наводно на сметката на Ѓорѓи Лазаревски се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Популарната ТВ серија на „ХБО“ која во центарот на вниманието ја стави чернобилската катастрофа – „Чернобил“, а беше прикажан и животот во сегашниот „град на ...
сите 73 | | | веќе видена

Подготовките за конгресот на партијата биле централна тема на вечерашната седница на Централното претседателство на Демократската унија за интеграции (ДУИ), ...
сите 69 | | | веќе видена

Полските навивачи кои во петокот се cтeпаа меѓу себе во Градскиот парк во Скопје се кaзнети со по 150 евра од cyдија за пpeкршоци за нapушување на јавниот ред ...
сите 160 | | | веќе видена

Во трагичната несреќа , кога на бродот налета туристички крузер и го преврте загинаа 28 јужнокорејски туристи. Денеска во извлечениот бродскитруп биле најдени ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанева: Мијалков не бил таргет на прислушување, тој ја дал наредбата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: