Јанакиев: Го маваа Села по телото и главата, се обидов да го заштитам


3 копии

Пратеникот Мухамед Зеќири сведочеше на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села на 27 април лани и го ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Зијадин Села го удирале и газеле по телото и главата голем број лица од толпата, сведочеше денес во Основниот суд Скопје 1 Игор Јанакиев, вработен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар ...
| | веќе видена | слични

На сослушувањето, Зеќири посочи дека Села бил удрен со тврд предмет, но оти не можел да види кој го фрлил. Според Зеќири, обвинетиот Јаневски, кој тој ден ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Абдулфетах Aљими, вработен во собраниското обезбедување кој успеа на 27-ми април да го спаси пратеникот Зијадин Села од разгневената толпа во Собрание, денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Опозицијата жестоко реагираше на законските измени на Владата која овој чекор го образложи со неопходност од деблокирање на процесот. За утре е закажана ...
сите 232 | | | веќе видена

Грчкото МНР од Заев да дознае кои грчки бизнисмени се обиделе да подмитат и кого сакале да поткупат, бараат од Движењето за промена. Портпаролот на партијата- ...
сите 113 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа најмногу дожд, седум литри на метар квадратен наврна во Куманово и Прилеп, шест литри во Демир Капија, пет во Крива Паланка, Берово и ...
сите 247 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека предложените измени од страна на власта за измени на Изборниот законик за избор на претседател и членови на ДИК ја гушат ...
сите 38 | | | веќе видена

Зоран Заев залудно потроши стотици илјади евра за еднодневна журка за прослава со која што промената на името на Република Македонија требаше да го претстави ...
сите 147 | | | веќе видена

Лидерската средба на политичките партии која ја свика премиерот Зоран Заев ќе биде одржана денеска во Клубот на пратениците. На средбата, која ќе започне во 18 ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанакиев: Го маваа Села по телото и главата, се обидов да го заштитам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: