Одложено судењето за „Топлик“


3 копии

Димитар Димовски обвинет во случајот Топлик и актуелен член на Извршен Комитет во ВМРО-ДПМНЕ утрово се противел со полициско комбе да биде однесен на судењето ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Видно ослабен, нервозен, изнемоштен, конфузен – во ваква состојба е Миле Јанакиески, кој веќе 13 дена штрајкува со глад во затворот во „Шутка“, сведочат ...
| | веќе видена | слични

Миле Јанакиески бил спроведен во Основниот суд Скопје 1, но рошиштето за „Топлик“ веќе се одложило. Директорот на Истражниот затвор во Шутка, Есад Рахиќ во ...
| | веќе видена | слични

Миле Јанакиески не бил спроведен на денешното судење за случајот „Топлик“ на СЈО за оштета на буџетот поради „Сончев град“, затоа што вториот обвинет во овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Истражниот затвор Скопје, Есад Рахиќ, во однос на денешното неспроведување на ексминистерот Миле Јанакиески до судот, за ,,Макфакс” изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Обвинетите Миле Јанакиески и Димитар Димовски не беа спроведени од истражниот затвор во Шутка во скопскиот Кривичен суд каде што требаше да се одржи судското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева го отворила боледувањето на 16 јуни, а известување за истото пристигнало денеска во Специјалното јавно обвинителство, тврдат од таму.и велат дека ...
сите 510 | | | веќе видена

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 88 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема да се појави на лидерската средба в петок, потврди денеска претседателка на Унијата на жени на партијата, ...
сите 303 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на Европската комија, Урсула фон дер Лајен побара земјите од ЕУ да и предложат по двајца кандидати за еврокомесар – жена и маж, ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одложено судењето за „Топлик“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: