Гран при за „Трите животи на Исидора Данкан“ од Молдавија на Фестивалот на монодрамата во Битола

Гран при на фестивалот доби „Трите животи на Исидора Данкан“ во изведба на актерката Јана Лазар од Молдавија. Награда од публиката освои „Сè што сум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Книгите и филмовите понекогаш се клише за по нив да се работат монодрами. Инспирацијата треба да се бара во секојдневниот живот, во конкретни политички или ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со изведба на четири монодрами во Центарот за култура, денеска продолжува Интернационалниот фестивал „Битола 2019“. Според програмата, натпреварувачкиот дел ќе ...
| | веќе видена | слични

Со премиерата на битолскиот театар „Бакхи - краток преглед на распадот “, синоќа во Битола започна 21. Издание на Интернационалниот фестивал на монодрама. Оваа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со премиерата на „Бакхи – краток преглед на распадот“ од Еврипид, вечерва во 20 часот, ќе биде отворен Интернационалниот фестивал на монодрамата во Битола. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Многу сум среќна со овој резултат за мене и за мојот тим. Ние сме победници и едвај чекам оваа позитивна енергија да ја споделам со Вас. Ова е пораката која ...
сите 371 | | | веќе видена

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 167 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 252 | | | веќе видена

На социјалните мрежи потсетување на изјава на пратеникот Павле Богоевски кој е под притисок да си даде оставка откако во скандалот “кокаин за пратеник” беше ...
сите 228 | | | веќе видена

Поразената ВМРО-ДПМНЕ си вергла по старо, едни исти невистини, лажна загриженост, ништо ново, далеку од јавниот интерес и интересите на граѓаните, реагира СДСМ ...
сите 202 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гран при за „Трите животи на Исидора Данкан“ од Молдавија на Фестивалот на монодрамата во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: