Отвoрање на Социјален Велосипедски Центар – „Педала“


3 копии

Во спортската сала на основното училиште „Јан Амос Коменски”, со почеток во 08:30 часот ќе се одржи приредба по повод приемот на првачиња во основните училишта ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Карпош тоне во ѓубре и смет, се жалат жителите на оваа скопска општина. Дивите депонии веќе стануваат сериозен проблем за жителите на Карпош, нив ги има на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почитувани, Стефан Богоев повеќе од 10 месеци е градоначалник и исто толку време Карпош тоне во ѓубре и смет. Кејот на Вардар е слика за неспособноста и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека повеќе од 10 месеци, колку што е Стефан Богоев градоначалник, Карпош тоне во ѓубре и смет, а тоа, според нив, е слика за неговото ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Во среда, 29 август во Скопје се отвара Социјален велосипедски центар „Педала“ со мисија да „шири насмевки, преку поттикнување повеќе луѓе да возат велосипед, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отвoрање на Социјален Велосипедски Центар – „Педала“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: