Јакната на Мајкл Џексон од “Трилер” е продадена за 1,800,000 долари

Јакната на Мајкл Џексон која ја носеше на снимањето на спотот за песната “Трилер” на аукција е продадена за 1,800,000 долари. Од аукциската куќа беа изненадени бидејќи се учекуваше јакнта да достигне цена до 400,000 долари. Мајкл јакната им ја поклони на двајца костимографи кои рабтеа на снимањето на спотот. Тие ја дадоа на аукција неодамна, а парите ќе одат во хуманитарната акција која се гржи за бенгалски тигри во дивината, вклучувајќиги и двата тигра на Мајкл, Тилер и Сабу кои веќе 5 години живеат во дивината.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар.Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на кровот ...
сите 809 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 116 | | | веќе видена

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јакната на Мајкл Џексон од “Трилер” е продадена за 1,800,000 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: