Јакната на Мајкл Џексон од “Трилер” е продадена за 1,800,000 долари

Јакната на Мајкл Џексон која ја носеше на снимањето на спотот за песната “Трилер” на аукција е продадена за 1,800,000 долари. Од аукциската куќа беа изненадени бидејќи се учекуваше јакнта да достигне цена до 400,000 долари. Мајкл јакната им ја поклони на двајца костимографи кои рабтеа на снимањето на спотот. Тие ја дадоа на аукција неодамна, а парите ќе одат во хуманитарната акција која се гржи за бенгалски тигри во дивината, вклучувајќиги и двата тигра на Мајкл, Тилер и Сабу кои веќе 5 години живеат во дивината.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 309 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 256 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 271 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 214 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јакната на Мајкл Џексон од “Трилер” е продадена за 1,800,000 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: