Јајоска: Коневски во ПУИК доделувал тендери на луѓе блиски до фамилијата


2 копии

За Ивица Коневски не постојат ниту закони ниту транспарентно работење. Коневски како директор на поранешно ПУИК замижувал пред тендерски процедури за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саше Ивановски – Политико денеска во 10 часот, го начекал паркиран на тротоар, актуелниот градоначалник на општина Аеродром и кандидат за нов мандат, Ивица ...
| | веќе видена | слични

– СДСМ упорно продолжува со својата црна кампања во пресрет на локалните избори. Бегањето од дебати и испраќање новинарски натрапници, како Саше Политико, кои ...
| | веќе видена | слични

-Бегањето од дебати и испраќање новинарски натрапници, како Саше Политико, кои снимајќи со мобилни телефони ја нарушуваат приватноста на граѓаните, е јасен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во целост ви ја пренесуваме реакцијата на кандидатот за градоначалник на општина Аеродром, Ивица Коневски: Почитувани, СДСМ упорно продолжува со својата црна ...
| | веќе видена | слични

Очигледно дека владејачкиот СДСМ не се откажува од практиката за водење црна кампања наместо да презентира резултати, ангажирајќи во одредени таканаречени ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ, Ивица Коневски, пред граѓаните на Долно Лисиче истакна дека доколку ја добие поддршката ќе реализира два позначајни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Двата позначајни проекти меѓу нив се изградба на училишна спортска сала во основното училиште „Гоце Делчев“ и првата детска градинка во Долно Лисиче ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Покрај изградбата на спортска сала, со што ќе се обезбедат услови за спорт за учениците од основното училиште изградбата на новата градинка со што ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Потрагата по исчезнатите во уривањето на мостот во Џенова заврши во текот на ноќта, пренесуваат агенциите. Откако во болница во Џенова почина романски возач на ...
сите 223 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се уште тактизира околу конечниот став на партијата за референдумот во септември. Лидерот Христијан Мицкоски сега вели дека прво ќе се консултира со ...
сите 159 | | | веќе видена

Хроничното недостасување на финансии за научно истражувачки проекти од областа на науката и образованието без оглед дали се од научен, технички или ...
сите 47 | | | веќе видена

Владата вo среда на седница ќе ја утврди сумата што ќе се потроши за референдумската кампања. Иако вчера истече рокот за министерствата да достават информации ...
сите 130 | | | веќе видена

Претседателот на Гана, Нана Акуфо Адо од понеделник прогласи еднонеделна жалост по смртта на поранешниот Генерален секретар на Обединетите нации , Кофи ...
сите 45 | | | веќе видена

„Имаме случај каде сомневањата се дека СДСМ, Сојуз на борци на НОВ и Сојуз на синдикати на Македонија во Куманово изнајмуваат на правни субјекти, имот кој е во ...
сите 229 | | | веќе видена

Во црквата „Света Софија“ вечер во рамки на фестивалот Охридско лето ќе настапат баритонот Горан Начевски, пијанистката Јасна Аврамовска, обоистот Васил ...
сите 76 | | | веќе видена

Владата денеска се пофали дека создала услови за вработување на 586 лица. Министерката за труд и социјална работа, Мила Царовска уверува дека тоа се должи на ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јајоска: Коневски во ПУИК доделувал тендери на луѓе блиски до фамилијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: