Новинарката Јадранка Костова: Незнам што е со 1ТВ, по интервјуто со Боки јас заминав

Новинарката Јадранка Костова, вели дека авторскиот договор со „1ТВ“ ѝ завршил со интервјуто на сопственикот на телевизијата Бојан Јовановски, попознат како ...
| | веќе видена | слични

По МВР и еден од уредниците во 1ТВ, Ацо Кабранов, демантира дека припадници на полицијата ја обезбедувале телевизијата. „Не мислев да коментирам ништо околу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Канал 5 Телевизија во анализата за работата на 1ТВ, која со релативно малку пари од легални приходи, успевала да ги покрие сите трошоци кои што не се мали, ...
| | веќе видена | слични

Јас сум капетанот што последен ќе го напушти бродот, изјави денеска новинарот Александар Чомовски, кој беше гостин во радиоемисијата „Стадион“ на Радио Канал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвoкатот Александар Тортевски во своето вклучување во емисијата Стадион на Канал 77 му постави нeзгодно прашање на новинарот Александар Чомовски, како при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новинарот Александар Чомовски, кој работеше во 1ТВ, прозборе за ситуацијата во која се наоѓа оваа телевизија. Откако менаџерот на 1ТВ, Бојан Јовановски, е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската Влада, под директен ризик со пропаста на банката се 55 илјади граѓани кои ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новинарката Јадранка Костова: Незнам што е со 1ТВ, по интервјуто со Боки јас заминав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: