Лукот помага во регулацијата на нивото на холестерол

Лукот содржи околу 200 активни состојки, во концентрирана форма, и дека најмногу ги има во луковицата, но во исхраната се користат и цветот, стеблото и листовите. Лукот има антибактериско дејство врз различни видови бактерии, вируси и цревни паразити. Го намалува високиот крвен притисок и нивото на холестерол во крвта и го спречува формирањето на крвните згрутчувања. Лук се употребува свеж, варен, како додаток во јадењата, но, исто така и како средство за заштита на храната од расипување.
| | веќе видена | слични

Сите знаеме дека е здрав, а сега тоа е и официјално потврдено. Еве за што се работи… Светската здравствена организација неодамна објави дека лукот, како додаток во исхраната е одличен лек во борба против хиперлипидемија и атеросклероза. Конечно некој се сетил да го докаже она што го слушаме откако знаеме за себе – лукот е извор на здравје. Како додаток во исхраната, се препорачува за пациенти кои патат од вишок маснотии во крвта, васкуларни проблеми, повишен крвен притисок… Метју Бадоф е лидер на истражувањето, со кое се донесени нови докази за предностите на лукот во лечењето срцеви заболувања. Научниците ја следеле состојбата на 55 испитаници на возраст од 40 до 75 години, кои патат од повишен крвен притисок, дебелина и кардиоваскуларни болсети. Измерена е количината на маснотии и калциум во нивните артерии. Истражувањето траело година дена. На една група и е даван плацебо, а на останатите 2,4 мг екстракт од лук – кај нив притисокот во артериите се намалил за 80 отсто. Откриено е и антибактериско дејство ...
| | веќе видена | слични

Сусамот е еден од најстарите зачини на светот. Постојат записи дека во близина на реките Тигар и Еуфрат уште 3500 години п.н.е. се одгледувал сусам од тамошното население. А многу одамна, традиционално се користел во древната медицина насекаде ширум светот. Иако по своите хранливи вредности заслужува да биде на врвот меѓу најценетите намирници, лековитоста на интегралниот сусам кај нас сѐ уште е малку позната. Сусамот е еден од најдобрите извори на калциум Консумацијата на сусам помага во заштитата и зајакнувањето на организмот. Иако семките од сусам се исклучително мали, тие имаат голема хранлива вредност. Богати се со хранливи состојки како витамин А, витамините Б1, Б2 и Б6, витамин Е , минерали како железо, магнезиум, манган, цинк, калциум, фосфор и калиум. Но, она што е најважно е фактот дека сусамот е еден од најдобрите извори на калциум во светот. Една лажица интегрален сусам содржи дури 88 мг калциум . Големата количина на магнезиум која ја содржат семките од сусам позитивно влијае за намалување на ...
| | веќе видена | слични

Доколку нездраво се храниме и во организмот не ги внесуваме потребните хранливи состојки (и во доволни количини), можни се разни здравствени компликации како срцев или мозочен удар, дијабетес, заболување на црниот дроб и сл. За нивна превенција, еве која храна се препорачува да биде на вашата трпеза најмалку еднаш неделно: 1) Аспарагус Ниското ниво на витаминот Б12 е вообичаено кај пациентите со депресија, а разни студии покажале дека недостатокот на овие основни хранливи материи може да ја инхибира ефективноста и на антидепресивите. Една шолја аспарагус (околу 10 стебленца) има 50% од препорачаната дневна доза Б12. 2) Авокадо Авокадото е извор на моно и полинезаситени масти кои го намалуваат LDL холестеролот (за 17%) и нивото на триглицериди (за 20%), а зголемуваат здравиот HDL холестерол. Скорешни истражувања покажале дека авокадото е корисно и за третирање хипертензија (висок крвен притисок) 3) Моркови Ризикот од зголемување на простатата се намалува со храна богата со бета-каротен, пигмент кој го ...
| | веќе видена | слични

Сок од пченичната трева со добра причина се нарекува зелено злато на здравјето бидејќи обилува со високи нутритивни вредности. Овој волшебен еликсир богат е со антиоксиданси, хлорофил, витамини и минерали. Бенефитите на младите зелени листови на пченица препознале уште старите Египќани во петтиот век пред Христ одгледувајќи ја во плодните долини на реката Нил. Нешто подоцна Грците па и Римјаните, а постојат и записи и во примена во медицината. Старите кинези ја користеле тревата од пченица за чистење на крвта бидејќи ги врзува за себе тешките метали како што е живата и ги отстранува од организмот. Сепак своето потекло влечи од Алпите, за што постојат и списи, а освен во Египет и Кина, ја користеле и Сумерите, Индијците и Есенската заедница. Сок од пченичната трева е посебно ценета, поради високата содржина на хлорофил. Многу различни студии и лабораториски експерименти во последните децении, покажале дека хлорофилот е терапевтски тоник за целата низа на различните заболувања Хлорофилот делува како црвените ...
| | веќе видена | слични

Дињата содржи големо количество на вода, а многу малку калории. Тоа ја прави одлична за диетална исхрана и прочистување на организмот. Порција доња од 150 гр содржи: 53 калории, 0,3гр масти, 13гр јаглени хидрати, 1,4гр растителни влакна, 30% од потребната дневна количина витамин А и 78% дневна количина на витамин Ц. Ова вкусно овошје е богато со антиоксиданси, холин, зеаксантин и бета каротен, кои обезбедуваат заштита од голем број на болести – од обична настинка до рак. Со оглед на тоа дека 90-95% од составот на дињата е вода идеална е за хидратација во текот на летните топли денови. Покрај ова дињата има и неколку лековити својства… 1. Го заштитува здравјето на очите Дињата содржи хранливи состојки важни за здравјето на очите – бета каротен (од која го ослободува витамин А ), витамин Ц, лутеин и зеаксантин. Зеаксантин е важен каротеноид, кој се апсорбира од страна на мрежницата на окото и кој дејствува како антиоксиданс и УВ заштита. 2. Го намалува ризокот од астма Ризикот од развој на астма е помал кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голем број луѓе ги фрлаат семките од лубеницата кога го јадат ова овошје, но не би требало да е така. Семето од лубеницата е здраво, иако ќе се согласите дека не е толку вкусно како лубеницата. Сепак, нутриционистите советуваат да го изедете заедно со овошјето бидејќи е богато со протеини, витамин Б, магнезиум… Овие состојки го намалуваат нивото на лошиот холестерол, ризикот од воспаление и ризикот од срцеви заболувања. Семките од разни овошја се генерално добри за здравјето, но семето на лубеницата поради сите хранливи состојки на некој начин е ѕвезда меѓу семките, велат експертите.   Исто така, нутриционистите советуваат дека најдобро е да се јаде семето од лубеницата кога ќе никне, бидејќи тогаш е вистинско протеинско богатство. Ако изедете количина семки кои стојат во сад од 0,2 дл, ќе внесете 10 грама протеини. За да ја искористите лековитоста на семките потребно е тие да се сварат, сомелат или испечат, за да можете да дојдете до драгоцената содржина. Тие во себе содржат диетски влакна, неопходни за ...
| | веќе видена | слични

Белиот лук е секогаш корисен и често го препорачуваат експертите за подигнување на имунитетот и за бројни други здравствени погодности. Меѓутоа, што се случува кога јадете бел лук на празен стомак? Научниците откриле дека јадењето бел лук на празен стомак ја зголемува неговата ефикасност како природен антибиотик. Тоа се случува бидејќи бактериите се откриени и не можат да се одбранат од „страшниот бел лук“. Белиот лук содржи околу 400 активни материи, богат е со витамини и минерали: аденозин, алицин, аминокиселини, растителни влакна, растителни масти, витамин А, витамин Б1 и Б2, витамин Ц, железо, ензими, етерични масла, јод, калиум, калциум, селен, сулфур и фосфор. Со редовна примена ја стимулира циркулацијата и го олеснува протокот на крв, го намалува зголемениот крвен притисок и маснотии во крвта, штити од болести на срцето. Одличен е и како антиоксиданс.
| | веќе видена | слични

Одредени елементи во составот на плодот позитивно влијаат на крвните садови, го штитат срцевиот мускул и го намалуваат крвниот притисок. Тенката кожичка на површината на плодот содржи полифеноли кои се совршена превенција од срцевиот удар, но и го намалуваат ризикот од кардиоваскуларни заболувања и ангина пекторис. Јатките содржат силни антиоксиданси како што е фитинска киселина. Таа го штити организмот од воспалителни процеси и може да го намали ризикот од појава на рак на дојка и простата. Лешник е богат со аргинин кои спречува раст на туморот и зајакнува имунитет.
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 148 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Прекрасен рецепт кој многу едноставно се подготвува. Сопругата на шампионот на Вимблон пропагира здрава исхрана, а со целиот свет го сподели рецептот за ова ...
сите 150 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лукот помага во регулацијата на нивото на холестерол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: