Ја испрскале со спреј и ја ограбиле

На 12.08.2012 година, околу 22,07 часот, во Неготино на ул.„Фемо Кулаков“ извршено е разбојништво над Л.К. (33) од Неготино, при што и е одземена чанта во која имало околу 200.000 денари, 200 евра и два мобилни телефони. Разбојништвото е извршено на тој начин што Л.К. која била вработена во спортската обложувалница „Про Бет Спорт“, откако во својата чанта го ставила дневниот промет и ја затворила обложувалницата, движејќи се по наведената улица, била испрскана со спреј во пределот на очите и турната на земја. Потоа и била одземена чантата со парите и мобилните телефони, по што сторителите со автомобил се оддалечиле од местото на настанот. По пријавување на случајот, набрзо во ПС Неготино се приведени Д.З.(23) и М.Н.(25), двајцата од Кавадарци, кај кои се пронајдени околу 8.000 денари и мобилен телефон, а во тек се мерки за пронаоѓање на уште едно осомничено лице. Во врска со стореното разбојништво од страна на ПС Нeготино против Д.З. и М.Н. е поднесена кривична пријава, за што од страна на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 186 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 62 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

Се очекува утре пред полноќ да се гласа Законот за ратификација на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент. Седницата започна уште вчера, а по жестоката ...
сите 120 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 145 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Со четири молотови коктели ноќеска беше нападната куќата на пратеничката на владејачката Сириза, Теодора Цакри од Јаница. Предизвикана е значителна материјална ...
сите 89 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ја испрскале со спреј и ја ограбиле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: