Извршена интервенција за подобра водоводна мрежа во Струга и околината

Градоначалникот на Општина Струга, Г-дин Рамис Мерко во соработка со директорот на ЈП Проаква Струга Г-дин Јетон Шаќири интервенираа на водоводната мрежа. Со ...
| | веќе видена | слични

Матурантите од СОУ Д-р. Ибрахим Темо ги посетија просториите на МЈП Проаква Струга и одржаа средба со директорот Јетон Шаќири. На оваа средба матурантите се ...
| | веќе видена | слични

МЈП „Проаква“ Струга со полн интензитет работи на отстранување на азбестните цевки на ул. Партизанска. со максимална поддршка од Општина Струга. Од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локални врнежи од дожд, кои во западните и крајните источни делови ќе бидат поројни и ...
сите 329 | | | веќе видена

Како што пренесува е – оналјн, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го запознале новиот член на кралското семејство, синот на Меган Маркл и принцот Хари. Извор тврди ...
сите 161 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев изјави дека денеска ќе има состаноци во Министерството за правда за да ги добие последните сублимати за работните средби во врска со ...
сите 180 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 125 | | | веќе видена

Зоран Заев не мораше физички да биде присутен на инаугурацијата на Стево Пендаровски бидејќи Пендаровски е негова сенка, без интегритет, која само треба да ги ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршена интервенција за подобра водоводна мрежа во Струга и околината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: