Извонреден потфат на африканските научници: Родени се првите лавчиња од епрувета кои даваат надеж за опстанок на загрозените животински видови

Првите лавови чија мајка е вонтелесно оплодена се родени во Резервартот за проучување и зачувување на дивиот свет "Ucutula" во Јужна Африка. Тој потфат го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 116 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 396 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 250 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извонреден потфат на африканските научници: Родени се првите лавчиња од епрувета кои даваат надеж за опстанок на загрозените животински видови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: