ЕК: Facebook нелегално споделил податоци на 2,7 милиони корисници со Cambridge Analytica


2 копии

Еврокомесарката за правда, Вера Јурова синоќа доби потврда од Facebook дека податоците на 2,7 милиони европски корисници на социјалната мрежа биле споделени со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ниту еден граѓанин од Република Македонија досега не се обратил до Дирекцијата за заштита на лични податоци (ДЗЛП) со преставка или прашање за злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Дирекцијата Игор Кузевски за МИА изјави дека досега нема граѓани кои се обратиле до нив, а во врска со злоупотреба на лични податоци во ...
| | веќе видена | слични

Горан Митрески, основач и генерален менаџер на КАБТЕЛ, компанија интегратор на современи информациско – комуникациски решенија Нашиот компаниски развој е во ...
| | веќе видена | слични

Стив Вознијак смета дека е потребен некаков облик на влада која што ќе ја регулира огромната количина на информации кои што сега ги контролираат големите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 303 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата грчка опозициска партија, рече дека во Парламентот започнува исклучиво критична расправа за националното прашање, а сите пратеници за ...
сите 241 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 187 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕК: Facebook нелегално споделил податоци на 2,7 милиони корисници со Cambridge Analytica

Од:
До кого (е-маил):
Порака: