Извежбана корнер страгетија го спаси Леванте од пораз на „Аноета“ (Видео)


Реал Сосиедад беше исклучително подобар тим од Леванте на вечерашниот меч во Сан Себастијан, но сепак не успеа да го совлада тимот од Валенсија кој се извлече ...
| | веќе видена | слични

Енис Барди беше посебно расположен за игра во првото полувреме како најголем дел од нашите репрезентативци, па покрај двата гола кои ги постигнаа Алиоски и ...
| | веќе видена | слични

Енис Барди е мајстор за изведување слободни удари а вечерва покажа дека умее да погоди и од корнер, но немаше среќа и стативата го спречи да постигне прекрасен ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација одигра маестрално прво полувреме на вечерашниот меч на „Филип Втори“, па резултатот 2:0 делува прескромно за сето она што ...
| | веќе видена | слични

Бобан Николов е стартер на местото на Елиф Елмас и тоа е единствената измена од очекуваниот состав на Македонија против Летонците, за вечерашниот прв ...
| | веќе видена | слични

Познати се составите за натпреварот од 1. коло во квалификациите за ЕП 2020 меѓу Македонија и Летонија кој од 20:45 часот се игра на националната арена „Филип ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција остана доследна на идеите на претседателот Емнауел Макрон за тоа дека ЕУ прво треба да се реформира, па да се проширува, а директните последици од тоа ...
сите 640 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 468 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извежбана корнер страгетија го спаси Леванте од пораз на „Аноета“ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: