Извештајот на Американскиот Стејт департмент: Насилство врз малциствата во Косово


Извештајот на Американскиот Стејт департмент за човековите права, се спомнуваат многу проблеми во спроведувањето на правото. Косово продолжува да стагнира ...
| | веќе видена | слични

Непочитувањата на правата на македонското национално малцинство во Грција и во Бугарија се во последниот Глобален извештај за човековите права кој ...
| | веќе видена | слични

Напредок во медиумите и судството во земјава оценува американскиот Стејт департмент во извештајот за човекови права. Корупцијата се уште е на високо ниво и ...
| | веќе видена | слични

Залудно заевизмот убедува за напредок. Смешни се обидите на заевизмот да се прикаже дека Македонија бележи напредок во слободата на медиумите и судството, дека ...
| | веќе видена | слични

Пишува државниот секретар на САД Мајкл Помпео, во предговорот на Извештајот на Стејт департментот Соединетите Држави беа основани на премисата дека сите луѓе ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Стејт Департмент ги објави извештаите за човекови права за 2018 година, вклучувајќи го извештајот за Северна Македонија, во кој е наведено дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Посочувањата од ВМРО-ДПМНЕ за селективна правда за непостоење на право и правда во Република Македонија, како и за притисокот врз медиумите сега се дел и од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Режимот на ВМРО-ДПМНЕ создаде „заробена држава“ и носеше најнегативни извештаи на Стејт Департментот, денес реформите се препознаени, извештајот е охрабрувачки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извештајот на Американскиот Стејт департмент: Насилство врз малциствата во Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: