Ники Хејли: Израел покажа „воздржаност“ при протестите во Газа


2 копии

Израелските власти воопшто не се осврнуваат на меѓународните критики во врска со начинот на кој што израелските вооружени сили се пресметуваат со палестинските ...
| | веќе видена | слични

Можеби поголемите европски земји не испратија свои претставници за отворањето на новата американска амбасада во Ерусалим, но јасно е дека бројката на земји кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Израелскиот министер за одбрана Авигдор Либерман рече во средата дека војската би требало да ги пренебрегне критиките за израелските воени активности, два дена ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Доколку експремиерот, Никола Груевски, биде осуден за останатите 4 обвиненија кои му ги поднесе СЈО, може да добие максимална казна затвор од приближно 20 ...
сите 314 | | | веќе видена

Низ јавноста веќе подолго време се зборува дека процесите кои СЈО ги води против поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски и останати ...
сите 182 | | | веќе видена

„Неприфатливо е името Република Илинденска Македонија. Република Илинденска Македонија нема врска со Албанците. За Албанците во Македонија е неприфатливо какво ...
сите 119 | | | веќе видена

Вилберт Полисен од холандската полиција на презентацијата на резултатите од истрагата изјави дека авионот бил соборен од ракета на 53 противвоздушна бригада на ...
сите 140 | | | веќе видена

Адвокатското друштво Тошиќ и Јевтиќ, застапници на бугарски Минстрој, побараа запирање на стечајот за кавадаречки Фени,впаричување на имотот и јавна лицитација ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ники Хејли: Израел покажа „воздржаност“ при протестите во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: