Воената тензија меѓу Москва и Вашингтон се движи кон опасна ескалација


Ветришта на воен судир меѓу големите сили во Сирија. Воени маневри во сиријските води. Најмалку еден американски воен брод наоружен со самонасочувачки ракети ...
| | веќе видена | слични

Иако британската премиерка Тереза Меј го пофали воениот напад кој што го изведе на Сирија заедно со Франција и САД, локалните британски медиуми сметаат дека ...
| | веќе видена | слични

Нападот врз наводните постројки за производство на хемиско оружје во Сирија, предводени од САД на кои им се придружија во саботата утрото и Велика Британија и ...
| | веќе видена | слични

Пентагон и британското и француското министерство за одбрана објавија податоци за вооружувањето кое што било користено при неодамнешниот напад на Сирија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сирија седум години гори во граѓанска војна во која се вмешаа светските сили и сега нејзината територија е бојно поле за мерење на силите и арсеналите со кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Набљудувачки авиони на американската морнарица се забележани во близина на руските бази во Сирија, на источниот Медитеран крај брегот на Сирија, пренесуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Руски воени машини се забележани во регионот на Блискиот Исток, додека "сухои" надлетуваат над американскиот разурнувач и француската фрегата. Американскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Воената тензија меѓу Москва и Вашингтон се движи кон опасна ескалација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: