Жесток одговор поради новиот напад: Израелската артилерија „ја запали“ Сирија

Артилериските единици на израелската армија нападнале болница во сириската провинција Кунејтра, недалеку од границата со Израел. Како што пренесуваат сириските ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Полска во понеделникот објави дека тој нема да биде дел од средбата со Израел поради коментарот на новиот министер за надворешни работи на Израел, ...
| | веќе видена | слични

Историските тензии повторно се зголемија откако Полска се повлече од разговорите во Ерусалим по „расистичките” коментари од новиот израелски шеф на дипломатија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полски официјални претставници би можеле да го откажат планираното патување во Израел поради изјавата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за вмешаност на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, се повлече од функцијата министер за надворешни работи, првпат откако ја презема власта пред четири години и го ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху од Варшава порача дека Израел продолжува со нападите во Сирија, а ако Иранците се осудат да ја нападнат неговата држава, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1092 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 521 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жесток одговор поради новиот напад: Израелската артилерија „ја запали“ Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: