Русите ја лансираа ракетата на судниот ден: Името е тајна, а ова е главната цел


На руската национална телевизија деновиве беше прикажано видео од пробното лансирање на „новата руска пресретнувачка ракета“ на полигонот за тестирање ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ракета утрово падна врз станбен дел и седиштата на неколку светски нафтени компании, меѓу кои и американската „ЕксонМобајл“ во близина на ирачкиот град Басра, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
6 копии

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денеска организира протестен марш од Обвинителството до Врховниот суд во 18 часот за, како што велат од партијата, да се упати порака за почитување ...
сите 244 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 183 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 113 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 340 | | | веќе видена

СДСМ како одговорна и демократска партија преку Законот за јавно обвинителство овозможува ослободување на правосудството и создава услови за независно и ...
сите 149 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русите ја лансираа ракетата на судниот ден: Името е тајна, а ова е главната цел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: