Како се изработуваше смарагдниот фустан кој Тамара го носеше на Евровизија? (фото)

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
| | веќе видена | слични

Александар Ношпал, македонскиот моден дизајнер деновиве е заплиснат со бројни коментари и комплименти поради извонредниот фустан којшто го изработи за Тамара ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Евровизија беше забележан еден момент кога водителот се симна од сцената и се бакна со неговото момче. Аси Азар беше водител на годинешното издание на ...
| | веќе видена | слични

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Во 2004-та година кога настапи на Евровизија, Руслана сите ги освои со убавината и доби награда за најфотогенично лице.Со нејзината песна „Wild dance” ја ...
| | веќе видена | слични

Руслана во 2004. година на Евровизија направи хаос со енергичниот настап и донесе победа за Украина. Песната "Вајлд денс" се слуша и денес. Руслана има 46. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Група пратеници предлагаат да се формира Анкетна комисија во Собранието, за утврдување на прекршување на законите и злоупотреба на работењето во СЈО, која ќе ...
сите 648 | | | веќе видена

Адвокатката на Јанева вели дека таа има сериозни психички проблеми и се наоѓа под терапија во притвор, а Катица Јанева од притвор си потпишува наредби по кои ...
сите 565 | | | веќе видена

Здружението на медицински сестри, техничари и акушерки на Македонија (ЗМСТАМ) го поддржува јавниот протест кој ќе се одржи во среда на 18 септември, инициран ...
сите 175 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари од Алијансата за Албанците во општинскиот Совет ја презеде контролата од СДСМ и ДУИ.Нов претседател на Советот на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како се изработуваше смарагдниот фустан кој Тамара го носеше на Евровизија? (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: