Фотографии од фреските во Курбиново во Музејот на град Скопје

„Обновување на сликарството на Црквата Св. Ѓорѓи во Курбиново – Ремек дело на византиската уметност во Македонија“ е насловена изложбата на фотографии што до 8 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Планираната голема турнеја на „Мона Лиза“ низ Франција би можела да пропадне, откако „Лувр“ проценил дека изнајмувањето на сликата на три месеци би можело да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во градот Пасау во германската покраина Баварија е отворен прв музеј ја јазовичари во светот. Кога станува збор за кучиња, Германија најчесто е синоним за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во калифорнискиот град, Глендејл отворен е првиот "селфи" музеј, во кој посетителите се повикани да ги "истражуваат корените на овој друштвен феномен", ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

До сабота времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, преку денот претежно сончево со пораст на дневните температри, соопшти Управата за ...
сите 259 | | | веќе видена

„Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела.Јасна е намерата на опозициската ...
сите 69 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 105 | | | веќе видена

Излезеноста на претстојниот референдум е едно од прашањата кое доминира во јавната дебата за плебисцитарното изјаснување закажано за 30 септември, а кое ја ...
сите 83 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти го посети денеска во неговиот дом претседателот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа, но ...
сите 175 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографии од фреските во Курбиново во Музејот на град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: