Измените на Законот на игрите на среќа денеска на јавна расправа

На 13 јуни во собранието се одржа Јавна расправа по Предлог измените на законот за игрите на среќа и забавните игри, доставени минатата година од група ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Здружението на вработени во секторот игри на среќа „Сакам да работам“ бара учество во процесот на изнаоѓање соодветно решение за Закон за игрите на среќа. „Со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) присуствуваше на јавната расправа во Собранието за предлог-измените и дополнувањата на Законот за игрите на ...
| | веќе видена | слични

Со новите предлог-измени на Законот за игри на среќа, за кој се одржа и собраниска расправа, се предвидува казината и обложувалниците да бидат ограничени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ), претставувана од претседателот Васко Илиески и претставници на петте членки сметаат дека измените во Законот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ), претставувана од Претседателот Васко Илиески и претставници на петте членки присуствуваа на Јавната ...
| | веќе видена | слични

Затворање на сите обложувалници на територијата на целата држава ќе предизвика прифаќањето на изманата на аконот за игрите на среќа и забавните игри со кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 259 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 193 | | | веќе видена

На 21.02.2020 во 09,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница„Св. Наум Охридски“ бил донесен повреден С.С.(52) од Скопје ваработен ...
сите 137 | | | веќе видена

Стратегот на Вардар, Стевче Алушовски јасно даде до знаење дека силата на европскиот првак во моментов е онаа, која ја видовме денеска во поразот од Порто во ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измените на Законот на игрите на среќа денеска на јавна расправа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: