ВНИМАВАЈТЕ ! Нова измама “FuelShark” активна во Македонија !!

Со оглед на константното варирање на цената на горивата во државата, граѓанитепостојано бараат алтернативни начини за да се справат со ненормално високите цени на горивата. Денеовиве по социјалната мрежа Фејсбук кружат неколку страници на кои што се нуди нов и револуционерен производ, кој што наводно ке ви ја намали потрошувачката на гориво од 50-70%. Лицето, кои што е анонимно, на својот веб сајт , на кој што го нуди и продава производот, го продава по цена од 3100 денари, со вклучена испорака до купувачот. Еве што тврди продавачот на својот сајт: Fuel Shark ја оптимизира и подобрува изведбата на струјниот круг. На Вашиот автомобил му дава стабилен напон и, во склад со тоа, Вашиот автомобил вози подобро и троши помалце гориво. Fuel Shark делува на сите уреди кои предизвикуваат пречки во кругот. Голема корист од стабилирањето на електричниот систем на Вашиот автомобил е таа што вашиот мотор произведува изедначени искри. Резултат е подобро внатрешно согорување, пониски трошоци за гориво и почиста емисија. ...
| | веќе видена | слични

Револуционерна технологија со која може да се заштедат дури 70% од потрошувачката на гориво за секој тип автомобил. Иновативен производ чија ефикасност е позната секаде во светот. Ова е рекламата за еден производ кој нуди намалување на потрошувачката на гориво во автомобилите, а која изминативе денови беше актуелна на социјалните мрежи. „Уредот ја оптимизира и ја подобрува изведбата на струјниот круг. На вашиот автомобил му дава стабилен напон и, во согласност со тоа, вашиот автомобил вози подобро и троши помалку гориво. Апаратот дејствува на сите уреди што предизвикуваат пречки во кругот. Голема корист од стабилизирањето на електричниот систем на вашиот автомобил е тоа што вашиот мотор произведува изедначени искри. Резултат е подобро внатрешно согорување, пониски трошоци за гориво и почиста емисија“, е дел од објаснувањето за тоа како функционира апаратот кој се вградува во автомобилот. Со попуст чини околу 3.000 денари, а ви гарантираат дека ако не сте задоволни можете да го вратите за една недела. Но, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во интервју за „Курир“ претседателот на ПОДЕМ, Живко Јанкуловски вели дека договорот со Грција е навистина историски бидејќи со него Македонија и нејзиниот ...
сите 66 | | | веќе видена

Подобрување на бизнис регулативата и директен дијалог со приватниот сектор за надминување на предизвиците од даночните и кадрови политики врз ИКТ секторот во ...
сите 64 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на почетокот на изградбата на нов модерен станбено деловен објект Гарден Ресиденс Ин во Скопје. Како што соопшти ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВНИМАВАЈТЕ ! Нова измама “FuelShark” активна во Македонија !!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: