ВНИМАВАЈТЕ ! Нова измама “FuelShark” активна во Македонија !!

Со оглед на константното варирање на цената на горивата во државата, граѓанитепостојано бараат алтернативни начини за да се справат со ненормално високите цени на горивата. Денеовиве по социјалната мрежа Фејсбук кружат неколку страници на кои што се нуди нов и револуционерен производ, кој што наводно ке ви ја намали потрошувачката на гориво од 50-70%. Лицето, кои што е анонимно, на својот веб сајт , на кој што го нуди и продава производот, го продава по цена од 3100 денари, со вклучена испорака до купувачот. Еве што тврди продавачот на својот сајт: Fuel Shark ја оптимизира и подобрува изведбата на струјниот круг. На Вашиот автомобил му дава стабилен напон и, во склад со тоа, Вашиот автомобил вози подобро и троши помалце гориво. Fuel Shark делува на сите уреди кои предизвикуваат пречки во кругот. Голема корист од стабилирањето на електричниот систем на Вашиот автомобил е таа што вашиот мотор произведува изедначени искри. Резултат е подобро внатрешно согорување, пониски трошоци за гориво и почиста емисија. ...
| | веќе видена | слични

Револуционерна технологија со која може да се заштедат дури 70% од потрошувачката на гориво за секој тип автомобил. Иновативен производ чија ефикасност е позната секаде во светот. Ова е рекламата за еден производ кој нуди намалување на потрошувачката на гориво во автомобилите, а која изминативе денови беше актуелна на социјалните мрежи. „Уредот ја оптимизира и ја подобрува изведбата на струјниот круг. На вашиот автомобил му дава стабилен напон и, во согласност со тоа, вашиот автомобил вози подобро и троши помалку гориво. Апаратот дејствува на сите уреди што предизвикуваат пречки во кругот. Голема корист од стабилизирањето на електричниот систем на вашиот автомобил е тоа што вашиот мотор произведува изедначени искри. Резултат е подобро внатрешно согорување, пониски трошоци за гориво и почиста емисија“, е дел од објаснувањето за тоа како функционира апаратот кој се вградува во автомобилот. Со попуст чини околу 3.000 денари, а ви гарантираат дека ако не сте задоволни можете да го вратите за една недела. Но, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија и Унгарија имаат одлична соработка кога станува збор за екстрадицијата. Ваков заклучок може да се извлече од податоците до кои дојде 1ТВ, кои велат ...
сите 368 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 295 | | | веќе видена

Пратеничките на ДОМ поднесоа три амандмани на Буџетот за аерозагадувањето и колекторите во Охрид и Дојран, како ургентни потреби за следната година. Со ...
сите 58 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВНИМАВАЈТЕ ! Нова измама “FuelShark” активна во Македонија !!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: