Измамени македонци: Им ветувал работа во Германија – ги оставил без пари на улица

4 копии

Група од 46 Македонци биле измамени од извесен Иван Иванов, кој зборувал со нив преку вибер на Бугарски. Платиле за да работат во Германија , а останале на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 76 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 197 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измамени македонци: Им ветувал работа во Германија – ги оставил без пари на улица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: