Се вовлекла во криминал за да го стигне својот идол Стив Џобс: Заработила милијарди и прекарот `чудо од дете`, па пропаднала катастрофално бидејќи го загрозила здравјето на милиони Американци


2 копии

Добитникот на Пулицерова награда, новинарот Џон Керироу, тврди дека со наглиот подем и брзиот пад на "чудото од дете", Елизабет Холмс, основач на компанијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 77 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 152 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се вовлекла во криминал за да го стигне својот идол Стив Џобс: Заработила милијарди и прекарот `чудо од дете`, па пропаднала катастрофално бидејќи го загрозила здравјето на милиони Американци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: