Ако имате некој од овие знаци, вие сте натпросечно интелигентна личност

2 копии

Постојат знаци кои можат да ви откријат дека сте поинтелигентни од луѓето во вашата околина. Стручњаците во светот се согласни дека некои склоности на луѓето ...
| | веќе видена | слични

Пестицидите на кои бремените жени никако не би требало да бидат изложени, е викаат органофосфати, а најчесто можатда се најдат на зрнестите овошја, зелените ...
| | веќе видена | слични

Купувачите се прашуваат како да се заштитат од преголемото количество на пестицидите кои се наоѓаат во овошјето и зеленчукот кој се продаваат на зелените ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 146 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 90 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани во говорот што го емитува државната иранска телевизија изјави дека Исламската Република нема да води војна против која било ...
сите 161 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 51 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако имате некој од овие знаци, вие сте натпросечно интелигентна личност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: