Изложба на српски уметници вечерва во Мала Станица

До 1897, Лав Толстој бил светски познат писател кој имал само една намера – да ги разоткрие сите мудрости на животот. Овој борец за мир, покрај Војна и мир и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Акто фестивал организира јавна дискусија на тема „Инвестирање во уметноста/ културата или можности за демаскирање“, која ќе се одржи оваа сабота (17 јуни), во ...
| | веќе видена | слични

Кога од странство ги посматрам состојбите на културен план очигледно е дека на Република Македонија и е потребна нова стратегија за промовирање на културните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неподносливиот мирис кој со месеци наназад се шири во Тетово крена на нозе стотици граѓани на градот под Шара. Велат ни се гушат децата – и децата на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изложба на српски уметници вечерва во Мала Станица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: