Изложба на Роберт Музил тешка 1200 кг. допатува во Битола за перформанс адаптиран на македонски јазик


 Перформансот е адаптиран на македонски јазик, со превод на текстови и аудио станици, со што е овозможен за прикажување во Македонија. Музил е значајно ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на Бит Фест во Битола се отвори изложбата посветена на австрискиот книжевник Роберт Музил. Како податок се наведува дека изложбата тежи 1.200 кг. ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија, директно од Линц, во Битола допатува изложба посветена на австрискиот книжевник Роберт Музил. Перформансот е адаптиран на македонски јазик, со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изложба на Роберт Музил тешка 1200 кг. допатува во Битола за перформанс адаптиран на македонски јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: