Преспанските убавини, мотив на ликовната работилница во Отешево

Во текот на денешниот ден се одржа ликовна работилница во прекрасните предели на Преспанското Езеро и во убавините кои што ги нуди Отешево. Околу 20 деца, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Од денес напладне до 8 јули во галерија ОСТЕН ќе се оддржи изложбата „Вагон за спиење – изложба на карикатури” од светски познатиот карикатурист Дарко Дрљевиќ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изложбата на слики на ликовниот автор Стеван Цигаридов, по повод 45-годишниот јубилеј ќе биде отворена вечерва, со почеток во 20 часот во Изложбениот салон на ...
| | веќе видена | слични

Започна со работа тринаесеттиот Ликовен-образовен камп „Ванѓел Коџоман“ во Струга и Охрид. Младите ликовни творци ќе цртаат и сликаат познати и непознати ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 418 | | | веќе видена

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 339 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 210 | | | веќе видена

Изет Меџити од ДУИ го потсети Никола Димитров од СДСМ дека тие ги изгубиле изборите и оти тие ги донеле на власт. Димитров се сомнева дека можеби меѓу ДУИ и ...
сите 49 | | | веќе видена

Нашиот став поврзан и со едниот и со другиот договор е јасен и тука е непроменет. Ниту со договорот со Бугарија, ниту пак со нашиот јужен сосед. Ние ниту сме ...
сите 190 | | | веќе видена

Во првото полугодие од 2020 година извршен е поврат на ДДВ кон фирмите од 12,7 милијарди денари или 206,5 милиони евра, што е за 6 отсто повеќе во однос на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преспанските убавини, мотив на ликовната работилница во Отешево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: