Групна изложба „Пиперка“ во Македонски културен центар во Њујорк

5 копии
8 копии

Повеќе од 200 дела се дел од изложбата „Уметност и архитектура“ поставена во универзитетскиот кампус на Меѓународниот Балкански Универзитет (МБУ). Делата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии

Веќе трета деценија академскиот сликар Горјан Ѓорѓиев (54) твори и преку своите дела пркоси на сè што му претставува пречка во животот и во уметноста. По ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неотворањето на преговорите на ЕУ со Северна Македонија и Албанија е стратешка грешка со која е изгубен кредибилитетот на Унијата и со тоа е отворена вратата ...
сите 520 | | | веќе видена

Управниот одбор на Здружението на судиите најостро ги осудува нападите врз судството и судиите од било која страна и смета дека тие претставуваат директен ...
сите 343 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 153 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Преку Национална стратегија за развој на човечки капитал и низа мерки, ќе се работи на долгорочно подобрување на искористувањето на човечкиот потенцијал, како ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Групна изложба „Пиперка“ во Македонски културен центар во Њујорк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: