Групна изложба „Пиперка“ во Македонски културен центар во Њујорк

2 копии
2 копии
2 копии
2 копии
4 копии

Изложба на фотографии од Дејан Колевски насловена „Јапонија“ ќе биде отворена на 16 мај (четврток) во галеријата НЛБ во Скопје со почеток од 20 часот. На ...
| | веќе видена | слични

„Биди вода“ насловот на изложбата на студентот Александар Илиевски, која на 6 мај се отвори во просториите на Универзитетот за информатички науки и технологии ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 397 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 226 | | | веќе видена

Завршува слободното формирање на цените на горивата. Од понеделник ќе стапи на сила нова методологија. Од регулаторната комисија велат дека на трговците ќе им ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Групна изложба „Пиперка“ во Македонски културен центар во Њујорк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: