Синот на Глигоров предлага да си го смениме уставот

По ова, воопште не изненадуваат неговите ставови дека треба да го смениме името. Според неговата логика, мајчин јазик на Австријците и Германците е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Во бритнаскиот парламент започна дебата, пред гласањето на недоверба во владата на премиерката Тереза ​​Меј.Во првото обраќање на лидерот на опозициската ...
сите 310 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 189 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синот на Глигоров предлага да си го смениме уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: