Излезе новиот Autodesk 3ds Max Design 2013


Компанијата Autodesk, специјализирана за архитекти, инженери, дизјанери и артисти, неодамна ја објави својата последна верзија на продукти Autodesk Creative Design Suite во чиј ешалон најголемо внимание привлече 3ds Max Design 2013. Сите заинтересирани можат да го превземат овој софтвер и да ги проследат последните новини на нивниот сајт а во прилог ви ги презентирам видеата кои се дел од неодамнешното презентирање на пакетот. Форумска дискусија за рпедностите и можностите на овој програм AREA
| | веќе видена | слични

Останато

Момчето за кое вчера за малку ќе се удавеше скокајќи по крстот, пропаднал во кал. Нему не му се слошило како што првично се мислеше. Како што објави Досие.мк ...
сите 151 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ го прослави 34 роденден во Кина заедно сопругата Јелена Карлеуша и нивните две ќерки, Ника и Атина. Во 2008 година, кога Тошиќ ...
сите 209 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Излезе новиот Autodesk 3ds Max Design 2013

Од:
До кого (е-маил):
Порака: