Не излегувајте од дома: Загадениот воздух се повеќе зема замав - ги помина сите граници на дозволеното

3 копии

Концентрација на ПМ10 честички во воздухот измерени до 19 часот растат енормно, ги поминаа сите граници на дозволеното. Мерната станица кај Ректорат покажува ...
| | веќе видена | слични

Мерење на аерозагадувањето со рачен мерач PICO кај нефункционалната мерна станица во Лисиче, спроведоа од Еко патрола и објавија на социјалните мрежи. Ако не ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Штипење и иритација на очите, неможност да се земе воздух, чудна миризба на изгорена гума, се само дел од работите на кои се жалеа граѓаните вчера, откако ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Воздухот во Скопје и денеска загаден. Концентрациите на ПМ10 честичките од синоќа се над 200 микрограми, достигнувајќи и до 588 микрограми на кубен метар. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еко патрола на ,,Скопје смог аларм" измери опасно загадување на воздухот во ЛисичеМерење на аерозагадувањето со мобилен мерач PICO кај нефункционалната мерна ...
| | веќе видена | слични

Двајца од тројцата најодговорни за спроведување мерки против аерозагадувањето, лидерката на владината “зелена партија” ДОМ Лиле Поповска и заменик министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Во првиот дел од отворено Студио 1, новинарите Искра Опетческа и Игор Стефановски кои ги следат денешните судски рочишта ги пренесуваат последните информации ...
сите 185 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Како што веќе најавивме од вечерва па во текот на следните денови, односно за време на овој викенд територијата на балканот ќе го погоди снежен бран кој е во ...
сите 207 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не излегувајте од дома: Загадениот воздух се повеќе зема замав - ги помина сите граници на дозволеното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: